Liga Mistrzów. Czy Robert Lewandowski powinien czuć się winnym porażki z PSG?

Po porażce Barcelony z PSG (1:4) posypały się gromy na Roberta Lewandowskiego. Po raz kolejny okazuje się, że w piłce nożnej jeden słabszy mecz może diametralnie zmienić opinię nawet o bardzo dobrym zawodniku.

Publikacja: 17.04.2024 13:38

Robert Lewandowski

Kapitan reprezentacji Polski nie miał dobrego dnia we wtorek w Barcelonie. Był mało widoczny. Zmarnował jedną dobrą okazję w pierwszej połowie, nie zablokował uderzenia Vitinhy, po którym padł gol na 2:1 dla gości, w drugiej podjął złą decyzję, wybierając strzał na bramkę zamiast podanie do kolegi z drużyny.

Może wtedy byłaby dogrywka? Może byłby awans, a opinie o występie Lewandowskiego zupełnie inne. Po meczu, czy to w Hiszpanii, czy we Francji, ale też i w Polsce nie ocenia się Polaka dobrze. Katalończycy piszą, że „był sfrustrowany”, a paryska „L’Equipe”, że „bardzo pomógł PSG”.

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Koniec Ligi Mistrzów dla Lewandowskiego. Barcelona zmarnowała przewagę nad PSG
Liga Mistrzów. Barcelona - PSG: czy Katalończycy zostali skrzywdzeni przez sędziego?