Sondaż: Ponad połowa Polaków zainteresowana pracami komisji śledczych. Najciekawsza ta od Pegasusa

59,4 proc. ankietowanych w sondażu, przeprowadzonym przez UCE Research dla Onetu, zadeklarowało zainteresowanie pracami trzech komisji śledczych, działających w obecnej kadencji Sejmu.

Publikacja: 05.03.2024 20:56

Posiedzenie Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyj

Posiedzenie Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej, organy powołane do ścigania przestępstw i prokuraturę w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r. (SKPG)

Foto: PAP/Tomasz Gzell

Na pytanie „Czy śledzi Pan/Pani prace i/lub bieżące efekty odbywających się w Sejmie komisji śledczych?” twierdząco odpowiedziało 59,4 proc. badanych, przy czym opcję „zdecydowanie tak” wybrało 18,5 proc. pytanych, a „raczej tak” - 40,9 proc. W sposób kategoryczny brak zainteresowania komisjami zadeklarowało 10,9 proc. respondentów, a „raczej” nie śledzi prac komisji śledczych 27,2 proc.

Onet w opracowaniu wyników sondażu zauważa, że najbardziej zainteresowani działalnością komisji śledczych są wyborcy Koalicji Obywatelskiej (75 proc.). Wśród sympatyków Prawa i Sprawiedliwości odsetek ten wyniósł blisko 60 proc.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Polityka
Rafał Trzaskowski o zarządzeniu ws. krzyży: Nie dotyczy szkół czy szpitali
Polityka
Wybory kopertowe? Michał Wypij: Lekceważenie życia i zdrowia Polaków, po to by utrzymać władzę
Polityka
Joński: Wybory kopertowe? Eksperci mówią wprost, że Morawiecki złamał Konstytucję
Polityka
Krzysztof Bosak przeciwko usuwaniu symboli religijnych. "Przymusowa ateizacja"
Polityka
Sebastian Kaleta: Jeśli Szymon Hołownia chce być wiarygodny powinien skarcić Donalda Tuska