Finał marzeń w Madrycie. Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką

Zanosi się na wielki tenisowy sobotni wieczór. Rywalką Igi Świątek w finale turnieju w Madrycie będzie Aryna Sabalenka. Białorusinka pokonała Jelenę Rybakinę 1:6, 7:5, 7:6 (5) po jednym z najlepszych meczów sezonu 2024.

Publikacja: 03.05.2024 11:55

Iga Świątek

Iga Świątek

Długo czekała na swoją rywalkę polska tenisistka. Drugi półfinał madryckiego „tysięcznika” zakończył się tuż przed północą. W kompleksie Caja Magica było zimno, widzowie siedzieli na trybunach w kurtkach, Rybakina grała w bluzie z długim rękawem, ale mecz rozgrzewał oglądających i grające.

Po niespełna godzinie wydawało się, że rozstrzygnięcie zapadło, w finale przeciwniczką Świątek będzie Kazaszka. Łatwo wygrała 6:1 pierwszego seta. W drugim to co najistotniejsze wydarzyło się w 10. gemie. Rybakina prowadziła 5:4 i przy stanie 30:30 popełniła – pewnie z nerwów – dwa proste błędy. Nie podniosła się. Przegrała seta.